Insights / Blog

Як Стати Продакт-менеджером Друкарня

Share
Share on email
Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter

Зробили — показали — побачили реакцію — виправили, доповнили, удосконалили — знову показали — знову побачили реакцію тощо. Згідно з даними недавнього дослідження DOU щодо зарплати українських ІТ спеціалістів, середня зарплата Product Manager становить близько three 500$. Але ще більший https://wizardsdev.com/ плюс, коли в команді хороший девопс. Також багато успішних представників професії пропонують всім, хто хоче освоїти професію, пройти курси. Важливими soft-skills є комунікабельність, лідерські якості, адаптивність, вміння продавати ідеї та працювати в умовах невизначеності.

Підкреслити увагу до деталей і здатність до адаптації під час коригування на льоту, щоб підвищити відстаючу продуктивність, а також відданість прийняттю рішень на основі даних. Тут можуть запропонувати програти сценарії відмови чи конфлікту або удосконалити продукт, яким кондидат користувався сьогодні. «Тобто в тебе свій сегмент, свої метрики і ти відповідаєш конкретно за них. Також дуже цікаво, бо є можливість навчитись від інших і попрацювати в більшій тімці», — пояснює експерт. Специфіка сугубо b2b, b2c, досвід є, але не суттєвий. За його словами,  найбільше знань має з Transportation, ERP techniques, Accounting, E-commerse, Solar Energy, трохи AR/VR/GameDev.

Як Ви Здійснювали Перевірку Продуктових Гіпотез?

Далі «включається» проджект, який разом із командою розробників її реалізує. При цьому фахівці не замінюють один одного, а працюють паралельно, тому не можна вважати когось більш чи менш важливим. Product-менеджер працює з цифрами, багато аналізує та знаходиться в постійному пошуку ідей удосконалення продукту. Водночас він має бути мотиватором та натхненником для колег.

що має знати продакт менеджер

Попри те, що більшість продакт-менеджерів — це молодь віком від 25 до 36 років, є доволі багато продактів, які старші чи молодші за цей вік. Це гарний сигнал,що продакт-менеджером в Україні можна стати в будь-якому віці (найстаршому з респондентів було 60 років). В управління продуктом люди приходять із project-менеджерів, тимлідів, аналітиків, маркетологів, дизайнерів та customer care. Отже, оптимальним рішенням буде перехід з іншої професії на позицію Product Manager всередині своєї компанії. Керівником стартапу я би назвала менеджера R&D продуктів або проєктів, заснованих на несподіваному вирішенні звичних проблем. У таких ситуаціях основне завдання продакта — перевірити гіпотезу і з’ясувати, чи потрібен ринку розроблений сервіс і як його правильно монетизувати.

Що Повинен Знати Product Supervisor

Після того як ви зібрали дані, підтвердили або спростували певну гіпотезу і внесли зміни у продукт, дослідження потрібно повторити. Якщо пощастить, у процесі тестування ви натрапите на призначені для користувача інсайти і зможете додати у проєкт нову креативну ідею. Тим часом процеси дослідження та розробки як «заліза», так і програмного забезпечення тільки прискорювалися, і ставало дедалі важче поєднувати в одній ролі управління маркетингом та розробкою нових продуктів.

що має знати продакт менеджер

Функції проджекта пов’язані безпосередньо з процесом та його контролем. Так, якби продакт вигадав велосипед, то проджект був би відповідальним за те, щоб кермо, колеса, педалі виконували свої основні функції бездоганно. А сам велосипед був виробленим без перевищення встановленого бюджету та готовим до експлуатації у вказаний строк. Потрібно для того, аби працювати над тим, що приносить грошову або іншу вигоду.

Є Питання? Заповни Форму – Ми Тобі Зателефонуємо Та Все Підкажемо 💙

Якщо ви серед них, тоді регулярно переглядайте розділ вакансій безпосередньо на їх сайтах, а також сторінки в соцмережах. Великі відомі організації деякі позиції можуть навіть не розміщувати на ресурсах пошуку роботи, знаючи, що отримають трафік на сайт та перегляди на соцплатформах за рахунок високої впізнаваності бренду. Project Manager багато комунікує (у тому числі і з продактом) на всіх етапах проєкту, відповідає за якість та стежить за термінами, координує роботу команди, мотивує її. Важливим завданням PM-а є налагодження зв’язків з усіма залученими учасниками, але в першу чергу організація особистого часу і планування, оскільки він може мати як один, так і кілька проєктів. Продакт-менеджер завжди працює з девелоперами, оскільки успіх продукту залежить від якості комунікації, швидкості прийняття рішень та швидкості впровадження змін. Між продакт-менеджером та командою розробки не повинно бути прокладок (в ідеалі).

що має знати продакт менеджер

Product Manager відповідає безпосередньо за сам продукт. Тому що він, як ідеолог бренду, постійно знаходиться в пошуках шляхів розвитку та вдосконалення продукту. Окремо слід підкреслили процес визначення відповідних KPI для кожного продукту та проєкту, враховуючи кількість користувачів, дохід, воронку, довічну цінність клієнта, результати тестування.

Які Onerous Та Delicate Abilities Потрібні Продакт-менеджеру

Потрібно для того, щоб запозичувати те, що працює, і не вкладатися в те, що не працює. Щоб розуміти потреби та вподобання користувачів і задовольняти їх краще за конкурентів. Потрібно розуміти головні інструменти та те, як усе це працює на практиці.

  • Тому в числі обов’язкових gentle skills хорошого продакта — проактивність, лідерські якості та комунікабельність.
  • Тут можна продемонструвати особливо привабливий для кандидата продукт (показати тут власні досягнення) та той, який не працює (тут донести ідею щодо покращення).
  • Діапазон, що містить медіану, виділено на графіку.
  • Він вибудовує гіпотези, перевіряє їх, контролює процес роботи команди та аналізує результат виконаної роботи.
  • «Тобто в тебе свій сегмент, свої метрики і ти відповідаєш конкретно за них.

Незважаючи на те, що робота проджект менеджером не обмежується лише вакансіями в IT-компаніях, в галузі інформаційних технологій ці фахівці найбільш затребувані. Тож розглянемо на прикладі, як виглядає звичайний робочий день проджекта в IT. Інтерв’юер задає кандидату і багато особистих запитань, щоб оцінити, наскільки він впишеться в компанію, може сприймати критику та чітко критично дивитися на свою роботу, лидерчі та комунікаційні навички. Product Owner — напевне найрозповсюдженіший в Україні вид Product Management, де спеціаліст працює з тімою і стейкхолдерами і відповідає за роадмапу. Dev.ua продовжує серію матеріалів, які допомагають джунам увійти в IT.

Продакт-менеджер — це людина, яка повністю контролює процес і несе відповідальність за створення нового продукту. Ще його називають продукт-менеджером, менеджером або директором із продукту, або просто продактом. Важливо також навчитися створювати дорожні карти розробки продукту (Product Development Roadmap) — високорівневі плани з робочим потоком та ключовими моментами.

Якщо у вашій компанії потрібен продакт, то чому б вам не стати ним? Найчастіше компанії так і закривають ці посади – готують фахівців із суміжної сфери. У такому підході великий плюс в тому, що не потрібно з нуля вивчати продукт і знайомитися з процесами всередині компанії, а отже, і влитися в роботу можна швидше. EduNav (компанія, де я зараз працюю) — B2B SaaS продукт для великих корпоративних клієнтів (у нашому випадку університетів і коледжів).

що має знати продакт менеджер

Завдання менеджера з продукту полягає в розробці унікального способу керівництва такою роботою. Product Manager — не той фахівець, який зможе працювати у гордій самотності. Кожен його день — це безліч комунікацій з учасниками команди, інвесторами і користувачами. Робота Project Manager — високооплачувана, перспективна та дуже цікава, але водночас — серйозна і відповідальна. Якщо ви замислюєтесь над тим, щоб будувати кар’єру в project administration product manager вакансии, точніше зрозуміти чи підійде вам ця професія можна, попередньо вивчивши її переваги та недоліки.

Latest Insights